Bingo

August 27, 2021

Kładzenie się do łóżka Stereotypy bingo i mity bingo

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher
LocaliserKatarzyna "Kasia" NowakLocaliser

Bingo istnieje od wieków, jednak w ostatnich dziesięcioleciach gra zyskała pewną… reputację.

Kładzenie się do łóżka Stereotypy bingo i mity bingo

Przyjrzyjmy się niektórym z tych zmiennych dotyczących reputacji.

Bingo jest tylko dla osób starszych

Przez wiele lat zakładano, że bingo jest grą, w którą grają tylko osoby starsze i jeśli przyjmie się powierzchowny pogląd, to bardzo dobrze może tak być.

Ten stereotyp został również wzmocniony przez popularne media, w których filmy i telewizja przedstawiają graczy w bingo jako osoby starsze. Ale jak zawsze prawda jest zawsze bardziej złożona, niż się wydaje.

Podczas gdy wydarzenia osobiste mogą rzeczywiście opierać się na starszej grupie demograficznej, wiele młodszych osób również gra w tę grę… różnica polega na tym, że robią to po prostu online. Według brytyjskiego badania YouGov, największa grupa ludzi, którzy grają w bingo online, jest w rzeczywistości w wieku od 24 do 30 lat. Ta grupa stanowiła 28% całkowitej bazy graczy, a następny największy przedział wiekowy to 35 do 44 lat. roczniaków, którzy stanowili 26% wyników w badaniu z 2018 roku.

Chociaż może to oznaczać, że starsi ludzie wolą grać osobiście, bez wątpienia istnieje społeczność młodych graczy bingo, którzy lubią grać online, co prawdopodobnie dobrze wróży na przyszłość tej zabawnej gry losowej.

Starzy ludzie… i tylko kobiety grają w Bingo

Innym stereotypem, który wydaje się tkwić wokół marki Bingo, jest to, że tylko kobiety grają w Bingo. Patrząc wstecz na historię gry, łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie przyjęli takie założenie. Przez dziesięciolecia sale bingo były zdominowane przez kobiety. Jeszcze niedawno podział na graczy płci męskiej i żeńskiej przechylał się na korzyść kobiet, 32% mężczyzn i 68% kobiet. Bingo to świetna gra towarzyska.

Wielu postawiło hipotezę, dlaczego tak się dzieje, tłumacząc to tym, że bingo jest grą bardziej towarzyską lub mniej konkurencyjną, a nawet ze względu na sposób, w jaki niektóre firmy sprzedają swoje usługi bingo, ale z jakiegoś powodu demografia graczy zaczyna reszta.

Bingo minęło, to dzień siana - Bingo to teraz gra umierająca

Hale Bingo były kiedyś wielkim wydarzeniem. Były one nie tylko dość powszechne, ale czasami oferowały też wielkie nagrody. A skoro te dni minęły, to z pewnością oznacza to, że bingo umiera? Nie. Bingo jest dalekie od śmierci, po prostu ewoluuje, aby dotrzymać kroku zmieniającym się czasom.

Jak ustaliliśmy, bingo online jest przyjmowany przez młodsze pokolenie, a coraz większa liczba mężczyzn decyduje się również grać w tę grę online. Już na początku lat 2010 ludzie zauważyli, jak internetowa wersja gry przyciąga graczy.

Artykuł BBC z 2013 r. „Online bingo: Bardzo pełny dom” podkreślił, że gracze z Wielkiej Brytanii tłumnie odwiedzają strony, aby zagrać, przyciągnięci wygodą rozgrywki i tętniącymi życiem czatami. Dodaj do tego fakt, że możesz grać w wiele gier, i że jest dużo więcej różnorodności i masz przepis na sukces!

Bingo znów stało się społecznościowe! To klasyczny przypadek efektu Lindy. Bingo to lindy.

Aktualności

Wizard Games wypuszcza nowy, upiorny tytuł Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games wypuszcza nowy, upiorny tytuł Treasures of the Count

Wiadomości