Najdroższe gry w pokera, w jakie kiedykolwiek grano

Gry

2023-02-28

Eddy Cheung

Poker jest jedną z najczęściej granych gier kasynowych, zarówno w kasynach online, jak i stacjonarnych. Poker to grupa porównywarek karcianych, w których uczestnicy obstawiają, która ręka, pod względem zasad danej gry, jest największa. Gra jest niezwykle znana iz pewnością zainteresuje niejedną osobę największymi pulami nagród w turniejach.

Najdroższe gry w pokera, w jakie kiedykolwiek grano

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które są ciekawe tego tematu, to dobrze trafiłeś. W tym artykule omówimy najdroższe gry w pokera kiedykolwiek grał. Przeczytaj do końca, aby zaspokoić swoją ciekawość. Więc zacznijmy.

World Series of Poker

Jeśli jesteś zaznajomiony z świat turniejów hazardowych, to na pewno słyszałeś o WSOP. Niezależnie od tego, czy są to kasyna online, czy kasyna stacjonarne, WSOP zajmuje centralne miejsce. Wynika to również z wielkości imprezy i wysokości nagród pieniężnych, które zbiera co roku. W ciągu ostatnich dziesięciu lat utrzymał swoją pozycję największego, szczególnie w przypadku głównego wydarzenia turnieju. Od czasu powstania tego turnieju w 1970 roku pula nagród rosła z biegiem czasu.

Turnieje pokerowe w kasynach online

Jak wspomniano wcześniej, WSOP oferuje największe turnieje pokerowe. Można więc śmiało powiedzieć, że WSOP zainspirował wielu ludzi, którzy aspirowali do wygrania nagrody w wysokości miliona dolarów, rywalizując w turniejach pokerowych. Ale czy ludzie wygrywają duże sumy pieniędzy w takich turniejach? 

Cóż, statystyki wskazują, że ludzie wygrali nawet więcej pieniędzy w turniejach pokerowych. Tak więc w jednej grze w pokera możesz sobie wyobrazić wygraną nawet 5 milionów dolarów, a nawet 8 milionów dolarów. Oczywistą rzeczywistością jest to, że skoro już się wydarzyły, takie możliwości nie są poparte dowodami.

World Series of Poker zawsze przynosiło największe wypłaty. Turniej główny z pulą 10 000 $ przyczynił się do uzyskania największych pul nagród w historii. Zawody online oferują jednak również zdumiewające wygrane. Obecnie istnieje kilka kasyn online, które regularnie organizują turnieje. Gracze mogą zapisywać się do takich konkursów i zarabiać znaczne sumy pieniędzy, czasem nawet miliony.

Największa wygrana

WCOOP, czyli mistrzostwa świata w pokerze online, odniosły największe zwycięstwo w konkursie online w 2010 roku. PokerStars było gospodarzem tego konkretnego turnieju z wpisowym w wysokości 5200 $. W sumie było 2443 graczy, a pula nagród wyniosła 12,22 miliona dolarów. Tyson, znany również jako POTTERPOKER, zdobył główną nagrodę w konkursie w wysokości 2,3 miliona dolarów.

Największe wygrane WSOP

Pięć największych zwycięstw w turnieju głównym World Series of Poker (WSOP) to:

  • Turniej Główny WSOP 2014: Dziewięciu graczy rywalizowało w finale o główną nagrodę. Pierwsza nagroda, warta 10 milionów dolarów, trafiła do Martina Jacobsona.
  • Turniej Główny WSOP 2006: To jedno z największych wydarzeń w historii pokerowych rozgrywek. Wynika to głównie z faktu, że wzięło w nim udział ponad 8000 uczestników, a pula nagród wzrosła do 82 512 162 $. Ostatecznie zwycięzca otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 2 milionów dolarów.
  • 2014 Duży za jedną kroplę: Została założona przez One Drop Foundation, organizację non-profit i zgromadziła więcej wygranych niż w głównym turnieju WSOP. Dan Colman zgarnął główną nagrodę w wysokości 15,3 miliona dolarów w 2014 roku.
  • 2018 Big One za jedną kroplę: Nagroda za pierwsze miejsce w tym konkursie była warta 10 milionów dolarów, dzięki czemu Bonomo wygrał łącznie 43 miliony dolarów.
  • 2012 Big One za jedną kroplę: Całkowita pula nagród przyznanych w tym konkursie przekroczyła 42 miliony dolarów, z czego 18,35 dolarów to największa suma.

Skoro już przy tym jesteśmy, porozmawiajmy też o najlepszych graczach w pokera online.

Najlepsi gracze w pokera online

Trzej najlepsi pokerzyści to:

  • Władimir Blom: Pokerowa legenda szwedzkiego pochodzenia znana jest tylko pod internetowym pseudonimem „Isildur1”. Od przełomu tysiącleci gra o największe stawki. Zaczął grać, gdy miał 15 lat, aw wieku 29 lat miał bankroll w wysokości co najmniej 275 000 $. W ciągu zaledwie dwóch tygodni zarobił nawet 1,7 miliona dolarów, grając w pokera online.
  • Tomasza Dwana: Jest następny w kolejce i jest nazywany „Durrrr”. Dwan zarobił 3,4 miliona dolarów na wydarzeniach na żywo i online w wieku 34 lat.
  • Darcy Cates: 30-letni pokerzysta z Maryland, występujący pod pseudonimem „Jungleman12”, zarobił 11 milionów dolarów wyłącznie dzięki wygranym online.

Wniosek

Poker jest jedną z najbardziej znanych i najczęściej granych gier. Gra istnieje od tak dawna, a wciąż wiele osób gra w nią jako hobby. To powiedziawszy, poker nie jest łatwą grą. Aby grać w pokera, będziesz musiał ćwiczyć i spędzać dużo czasu na opanowaniu strategii i nauce zasad. Kiedy opanujesz podstawy i poznasz wszystkie zasady, będziesz się świetnie bawić.

Turnieje WSOP oferują ogromne nagrody dla wszystkich uczestników, a wielu pokerzystów marzy o wygraniu tam milionów dolarów. Jednak w konkursie online największym zwycięstwem było WCOOp, gdzie Tyson, znany również jako POTTERPOKER, zdobył główną nagrodę w konkursie w wysokości 2,3 miliona dolarów.

Aktualności

Wazdan rozpoczyna jesień nową promocją sieci Mystery Fall
2023-09-15

Wazdan rozpoczyna jesień nową promocją sieci Mystery Fall

Wiadomości