Wyeliminowanie niektórych klasycznych pokerowych faktów V. Fikcja

Poker

2021-10-30

Ethan Tremblay

Poker jest pełen niesamowitych historii i opowieści.

Wyeliminowanie niektórych klasycznych pokerowych faktów V. Fikcja

Te pomysły z czasem się upiększają. Znajdujemy się tutaj między faktem a fikcją. W tym artykule przedstawię niektóre z najlepszych faktów - dynamizmów fikcji!

Niektóre rzeczy są zbyt dzikie, aby mogły być prawdziwe, ale kto wie, co może czaić się pod tą pokerową twarzą! Sprawdź swoją wiedzę o pokerze poniżej, decydując, czy dane stwierdzenie jest prawdziwe, czy fałszywe, a następnie sprawdź swoje odpowiedzi w poniższej sekcji. Być może mówimy o pokerze… ale teraz nie czas na blef!

Rozwiązywanie dynamiki między faktami i fikcją w pokerze

Pytania:

 • Celowo stosuje się brudne ubrania i niehigieniczne zachowanie. Fakt czy fikcja?
 • Poker jest uważany za oficjalny sport. Fakt czy fikcja?
 • Johnny Chan, legenda pokera – zdobywca 10 bransoletek World Series of Poker – niósł ze sobą podczas gry owoc kiwi. Fakt czy fikcja?
 • Andrei Karpov postawił żonę w pokera. Fakt czy fikcja?
 • W Texas Hold'Em można grać tylko w Teksasie. Fakt czy fikcja?
 • Silna ręka sprawia, że gracz pochyla się do tyłu lub do przodu. Fakt czy fikcja?

Odpowiedzi:

 • Fakt! Wśród pokerzystów krąży przesąd, że noszenie brudnych ubrań, a raczej tych samych, które nosiłeś podczas zwycięskiej passy, uwalnia cię od pecha. To wyjaśnia, dlaczego mogłeś widzieć zawodowca noszącego tę samą koszulkę kilka dni z rzędu podczas World Series of Poker!
 • Fakt! Poker został uznany za sport umysłowy przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportów Umysłowych w 2010 roku… więc gracze w pokera mogą teraz nazywać siebie sportowcami!
 • Fikcja! Ale nie jest to dalekie od „faktu”. Dawniej, kiedy palenie w kasynach było jeszcze dozwolone, Johnny Chan uważał, że gęsta mgła podczas gier jest nieprzyjemna, więc nosił ze sobą pomarańczę (nie kiwi), aby wchłonąć cytrusowy zapach i zamaskować zapach tytoniu.
 • Fakt! Rosyjski gracz, Andrei Karpov, faktycznie wykorzystał swoją żonę jako stawkę podczas przegranej gry w pokera. Po przegranej żona, oburzona, rozwiodła się z nim i zostawiła go dla zwycięzcy – w końcu się pobrali!
 • Fikcja! Poker roomy są w rzeczywistości nielegalne w Teksasie, a jedyne miejsca, w których możesz grać w Teksasie, to kasyna w lokalnych rezerwach Indian i online. Wariant Hold'Em, nazwany na cześć stanu, jest oczywiście również szeroko grany w kasynach na całym świecie, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.
 • Fakt! Badania psychologiczne wykazały, że gracze zazwyczaj zdradzają rodzaj swojej ręki i zazwyczaj pochylają się do przodu lub do tyłu, kiedy grają silną rękę. Więc miej oko na swoje „mówi”, gdy odkryjesz swoje kolejne piękno!

Wniosek

Jak poszło?! Blef czy prawda?

Z pokerzystami chodzi o to, że postawią wszystko i będą przesądni do szpiku kości. Nie można oczekiwać od tych facetów zbyt dużej neutralności ani oczekiwania. To jest blefowanie i szalone zakłady boczne przez cały czas!

Aktualności

Pragmatic Play przedstawia Big Bass Crash w oparciu o popularną serię automatów
2023-09-28

Pragmatic Play przedstawia Big Bass Crash w oparciu o popularną serię automatów

Wiadomości