4 obszary, w których umiejętności biznesowe i pokerowe nakładają się na siebie

Wiadomości

2021-11-07

Ethan Tremblay

Świat biznesu i poker świat mają ze sobą wiele wspólnego. Osiągnięcie sukcesu w każdym z nich wymaga kombinacji wytrwałości, strategii, umiejętności i oczywiście nie zapominaj - odrobiny szczęścia.

4 obszary, w których umiejętności biznesowe i pokerowe nakładają się na siebie

Oto cztery rzeczy, które nakładają się na biznes i pokera.

Pokerowe nastawienie i biznesowe nakładanie się na siebie

Poker to przede wszystkim ruchy, które wykonujesz, sposób zarządzania ryzykiem, zrozumiałość i oczywiście Twoja strategia. Wymaga całej gamy umiejętności koncepcyjnych: sprawności umysłowej, skupienia, dyscypliny, kontroli emocjonalnej i skalkulowanego ryzyka.

Skupienie umysłu przed rozpoczęciem każdego dnia, każdego spotkania i każdej ważnej decyzji jest również kluczowe w biznesie.

Pomyśl o szerszym zainteresowaniu strategią i podejmowaniem ryzyka. Sposób myślenia jest wszystkim.

Zarówno w biznesie, jak i w pokerze czytanie ludzi jest bardzo ważne

Czytanie ludzi skłania do negocjacji. Są to dwa czynniki, którym pomaga umiejętność dobrego funkcjonowania w biznesie i pokerze. Czytanie ludzi. Kiedy grasz w pokera online lub w stacjonarnym kasynie, aby być o krok do przodu, musisz być w stanie przewidzieć ruchy, sygnały i słabości innych graczy.

W biznesie, bez względu na to, czy chodzi o współpracowników, klientów czy konkurentów, czytanie ludzi jest niewątpliwie niezbędną umiejętnością.

Zrozumienie ludzi i umiejętność jasnej oceny sytuacji pozwala zaangażować się w znaczący sposób, dotrzeć do ludzi, motywować i inspirować oraz reagować w najlepszy sposób – niezależnie od tego, czy chodzi o dostrzeżenie potencjału pracownika i umieszczenie go na właściwej pozycji , sprzedając potencjalnemu klientowi lub odpowiadając na kampanię konkurenta.

Najważniejsze – umiejętność obliczania ryzyka

Niezależnie od tego, czy grasz w pokera, czy w biznesie, ważne jest, aby być dobrym w obliczaniu i zarządzaniu ryzykiem.

Czy rozumiesz kompromisy? Czy postawiłbyś wszystkie swoje pieniądze na złą rękę? Nie powinieneś – i nie robiłbyś tego w biznesie. Zarówno poker, jak i biznes są nieprzewidywalne, co sprawia, że mierzenie potencjalnych zysków i strat, uwzględnienie każdej możliwości i zastanowienie się nad rodzajem ryzyka, z którym się wiąże, jest kluczem do wykonania właściwego ruchu – niezależnie od tego, czy ma to związek z blefem, podbiciem, spasowaniem, czy z decyzjami marketingowymi, alokacjami budżetowymi lub planami projektów.

Zarówno przy stole pokerowym, jak i w sali konferencyjnej, kalkulacja ryzyka obejmuje wykonanie szybkiej matematyki, dokonanie oceny i wykorzystanie swojego instynktu.

Niesławna twarz pokerzysty

Umiejętność podejmowania ogromnego ryzyka i kontrolowania emocji ma kluczowe znaczenie zarówno w biznesie, jak iw świecie pokera.

Twarz pokerzysty odnosi się do twarzy, która nie wyraża żadnych emocji, dobrych ani złych, aby niczego nie zdradzić. Niezależnie od tego, czy gracz jest podekscytowany rozdaniem, czy znajduje się w zdesperowanej pozycji, nie powinien się wzdrygać ani podawać przeciwnikom żadnych wskazówek lub informacji.

Lekcja tutaj polega na tym, jak ważne jest kontrolowanie swoich emocji i zachowywanie równowagi. W biznesie, chociaż zachowanie pokerowej twarzy przez 100% czasu może nie być konieczne, dobre umiejętności przywódcze obejmują umiejętność zachowania chłodu, spokoju i opanowania, niezależnie od sytuacji, a także nie opieranie ważnych decyzji na intensywnych emocjach .

Aktualności

Jakie funkcje oferują kasyna z wirtualną rzeczywistością?
2022-07-20

Jakie funkcje oferują kasyna z wirtualną rzeczywistością?

Wiadomości