Wiadomości

May 17, 2022

AI, VR, AR i Covid19 rewolucjonizują branżę hazardu online

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter

Nie ma wątpliwości, że kasyna online i strony bukmacherskie były jednymi z najszybciej rozwijających się rynków online w ciągu ostatniej dekady. Według najnowszych statystyk światowy rynek hazardu online będzie wart ponad 92,9 miliarda dolarów w 2023 roku.

AI, VR, AR i Covid19 rewolucjonizują branżę hazardu online

Wygoda hazardu online jest oczywiście kluczową siłą napędową gwałtownego wzrostu tej branży. Ale oprócz tego, że gracze mogą grać w zaciszu swoich sof, do rozwoju branży hazardu online przyczyniło się kilka innych czynników. Dużą rolę odegrały postęp technologiczny i pandemia.

Technologia i innowacje w hazardzie online

Technologia była sercem branży hazardu online. Obecnie firmy zajmujące się hazardem online dużo inwestują w technologię, aby poprawić wrażenia użytkownika. Eksperci twierdzą, że firmy cyfrowe, w tym witryny hazardowe, będą dążyć do zwiększania doświadczeń i optymalizacji modeli operacyjnych, przenosząc 70% swoich wydatków na technologię do 2024 r.

Trzy z najbardziej fundamentalnych technologii, które kształtują branżę hazardu online, to sztuczna inteligencja (AI), wirtualna rzeczywistość (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR).

Rola sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w branży hazardu online. Pozostaje nieocenionym dodatkiem w wielu alejach.

Pierwszy to Odpowiedzialny hazard. Operatorzy wykorzystują sztuczną inteligencję do identyfikowania nałogowych hazardzistów, aby podjąć niezbędne środki, aby pomóc im zarządzać kompulsywnym zachowaniem. Dzięki sztucznej inteligencji możliwe jest ciągłe skanowanie kluczowych punktów danych hazardowych, przecinanie danych demograficznych graczy, danych behawioralnych i danych transakcyjnych, aby profilować graczy, którzy mogą być uzależnieni od hazardu.

Oprócz odpowiedzialnego hazardu, sztuczna inteligencja odgrywa ogromną rolę w umożliwianiu operatorom oferowania graczom głębszej personalizacji. Dziś szczególnie kasyna online nowe kasyna, oferuj na żywo i głęboko spersonalizowane treści w czasie rzeczywistym. Oferuje również graczom gry, które lubią i realistyczne, ludzkie wsparcie.

Sztuczna inteligencja umożliwia również operatorom aktywne zarządzanie cyklem życia klienta, wydajniejsze zarządzanie przepływami pieniężnymi i zwiększenie wysiłków w zakresie wykrywania oszustw.

VR i AR; Nowe Trendy

Z drugiej strony, Virtual Reality i Augmented Reality są na pierwszej linii frontu w zwiększaniu doświadczenia klienta. Chociaż rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona mogą brzmieć podobnie, są to różne technologie, ale wszystkie mają na celu zapewnienie graczom autentycznych wrażeń z gry w kasynie. Te dwie technologie są skierowane głównie do graczy z generacji X, Y i Z.

Chociaż VR pojawiła się przed AR, to ta druga niewątpliwie ukształtuje branżę hazardu online, ponieważ jest to technologia zorientowana na gracza, która wprowadza wirtualne obiekty, na przykład stoły kasynowe, do rzeczywistego świata. Oprócz oferowania lepszych wrażeń, gracze nie potrzebują żadnych akcesoriów, jak ma to miejsce w przypadku VR.

Covid19 i hazard online

Mimo że pandemia nie jest powodem do uśmiechu, jest to błogosławieństwo w nieszczęściu dla branży hazardu online. Badania wykazały, że hazardziści online byli sześć razy bardziej skłonni do uprawiania hazardu po pandemii niż przed wybuchem pandemii.

Ten wzrost liczby graczy można przypisać blokadom i pracy zdalnej. Wszyscy byli w domu, przyklejeni do internetu. Z drugiej strony operatorzy byli zajęci skupieniem się na marketingu.

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
O

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

CogniPlay rozpoczyna nową erę loterii online i platform gier społecznościowych
2024-05-16

CogniPlay rozpoczyna nową erę loterii online i platform gier społecznościowych

Wiadomości