Dlaczego hazard kryptowalutowy przejmuje kontrolę

Wiadomości

2022-02-05

Ethan Tremblay

Nie ma wątpliwości, że kryptowaluta staje się popularna na scenie hazardu online. Wielu graczy wybiera tę alternatywną walutę, podczas gdy operatorzy korzystają z niej również, aby sprostać wymaganiom entuzjastów hazardu w kasynie. Kryptowaluta jest popularna w obu nowe kasyna i nazwiska, które istnieją od lat.

Dlaczego hazard kryptowalutowy przejmuje kontrolę

Czym są kryptowaluty?

Na początek, kryptowaluty, popularnie zwane kryptowalutami, to wirtualne lub cyfrowe waluty, których transakcje są zabezpieczone kryptografią. W przeciwieństwie do walut fiducjarnych, krypto nie ma żadnego centralnego organu regulacyjnego. Zamiast tego transakcje są obsługiwane przez sieć peer-to-peer. Przykłady kryptowalut obejmują bitcoin, litecoin, bitcoin cash i ethereum, żeby wymienić tylko kilka.

Wszystko wskazuje na to, że kryptowaluta będzie katalizatorem w branży kasyn online. Coraz więcej graczy zdecyduje się na kryptowaluty zamiast walut fiducjarnych w 2022 roku. Ale dlaczego tak się dzieje?

Cóż, istnieje kilka powodów, dla których gracze przechodzą na kryptowalutę.

Kryptowaluty ułatwiają anonimowy hazard

Największą zaletą kryptowalut takich jak bitcoin i ethereum jest anonimowość. Wielu graczy chce zachować prywatność swojej działalności hazardowej. Co więcej, w niektórych krajach hazard jest nielegalny, a używanie fiducjarnych walut może wpędzić graczy w kłopoty. W takich przypadkach wystarczą kryptowaluty, ponieważ gracze mogą wpłacać i wypłacać pieniądze bez ujawniania jakichkolwiek danych osobowych lub tożsamości. Poza tym nie ma ingerencji ze strony instytucji finansowych lub rządów, ponieważ wszystkie transakcje odbywają się za pośrednictwem sieci P2P.

Szybkie transakcje

Gracze zawsze chcą wejść do gry, gdy tylko zdeponują środki. Jednak w wielu przypadkach, zwłaszcza w przypadku waluty fiducjarnej, nie jest to możliwe, ponieważ banki i instytucje finansowe będą musiały przeprowadzić procesy KYC i weryfikacji przed autoryzacją transakcji. To właśnie ta biurokracja sprawia, że wpłaty i wypłaty w walucie fiducjarnej są dłuższe. Jednak nie ma takiej biurokracji z kryptowalutami, więc gracze mogą spodziewać się, że środki szybciej trafią na ich konta. W większości przypadków wpłaty i wypłaty kryptowalut są natychmiastowe.

Niskie koszty transakcji

Innym powodem, dla którego gracze przenoszą się na hazard kryptograficzny, są przystępne koszty transakcji. Transakcje Bitcoin i inne transakcje kryptograficzne są generalnie niższe niż 2% do 3% pobierane przez karty kredytowe i e-portfele. Jak wspomniano wcześniej, nie ma instytucji finansowych ani innych pośredników w transakcjach kryptograficznych. Instytucje te są po to, aby zarabiać pieniądze i dlatego nakładają wysokie opłaty za wpłaty i wypłaty pieniędzy. Jednak transakcje kryptograficzne odbywają się w sieciach peer-to-peer, dzięki czemu stawki transakcji są niższe.

Bezpieczne transakcje

Hazardziści również uciekają do kasyn kryptograficznych ze względu na bezpieczeństwo transakcji kryptograficznych. Tworzenie i transfer kryptowalut, w tym bitcoinów, są kontrolowane przez kryptografię. Bitcoin wykorzystuje również blockchain jako technologię rozproszonej księgi. Na scenie hazardu online, która jest synonimem oszustwa, krypto jest rzeczywiście rozwiązaniem.

Zawijanie

Powyższe to powody, dla których kryptowaluty stają się popularne wśród graczy. Poza tym istnieją określone gry kasynowe z kryptowalutami, które przyciągają wyższe RTP. Dla tych, którzy chcą grać anonimowo i dokonywać transakcji niesamowicie szybko i bezpiecznie, krypto hazard jest drogą do zrobienia. Poza tym, kasyna bitcoin i inne strony kasyn akceptujące kryptowaluty mają ekskluzywne promocje dostosowane do graczy.

Aktualności

Jakie funkcje oferują kasyna z wirtualną rzeczywistością?
2022-07-20

Jakie funkcje oferują kasyna z wirtualną rzeczywistością?

Wiadomości