Wiadomości

June 17, 2022

Evolution Gaming Mocne Wyniki Finansowe 2021

Katarzyna "Kasia" Nowak
WriterKatarzyna "Kasia" NowakWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Rok 2021 był udany dla Evolution Gaming, pod każdym względem. W tym roku firma weszła na rynki regulowane, takie jak Argentyna i RPA. Ponadto agregator treści udostępnił najwyższej klasy warianty na żywo, takie jak Lightning Blackjack, Cash or Crash i Gonzo's Treasure Hunt.

Evolution Gaming Mocne Wyniki Finansowe 2021

Ale to solidny pokaz finansowy z pewnością zrobi wrażenie na krytykach i wtajemniczonych. Według raportu rocznego spółki za okres styczeń-grudzień 2021 r., w IV kwartale przychody wzrosły o 69%. EBITDA (zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji) również wzrosła o 68,9%. 

Silny globalny popyt na kasyna na żywo

Według Ewolucja, jego wzrost w 2021 r. był spowodowany zwiększonym globalnym popytem na gry kasynowe na żywo. Raport mówi, że przychody firmy z kasyna na żywo wzrosły o imponujące 48,6%. To imponujący skok w stosunku do tempa wzrostu sprzed pandemii w zeszłym roku. 

To powiedziawszy, w czwartym kwartale 2021 r. przychody brutto Evolution wzrosły do 300 mln euro, co oznacza wzrost o 69% w porównaniu z czwartym kwartałem 2020 r. Co więcej, liczba ta była jeszcze wyższa i wyniosła 90% w porównaniu z przychodami od stycznia do grudnia w 2020 r. 

EBITDA pod kątem, firma odnotowała 207 mln euro, wzrost o 68,9%. To prawie tyle samo, co marża w całym roku 68,7%. Firma spodziewa się kontynuować tę silną passę w 2022 r. po dużych inwestycjach w budowę nowych studiów, rozbudowę nowych i dodawanie najlepszych innowacji w grze. Ewolucja przewiduje 69% do 71%. 

Ale historia sukcesu nie jest zasługą tylko działalności kasyna na żywo firmy. Jej gry RNG również wykazały dobre wyniki na rynku, z takimi markami jak NetEnt oraz Czerwony Tygrys dominujący na scenie. Jednak Evolution ma nadzieję osiągnąć jeszcze większy wzrost niż tegoroczny wzrost o 9%. To może się jednak różnić w zależności od kwartału.

Innowacje produktowe będą kontynuowane w 2022 r

Jak powiedziano na początku, Evolution zdołał utrzymać się na szczycie w 2021 roku z kilkoma znaczącymi wydaniami kasyn na żywo. W połowie ubiegłego roku, tfirma wydała Gonzo's Quest Treasure Hunt, pierwszy teleturniej na żywo wykorzystujący VR (Wirtualna rzeczywistość) technologia

Następnie, we wrześniu, Evolution zadebiutowało wyjątkowym i głośnym teleturniejem Cash or Crash na żywo. W tej wciągającej grze gracze cieszą się bardzo wysokim RTP wynoszącym 99,6% i możliwością zgarnięcia 50 000x jackpota. Evolution twierdzi, że jest to jedna z najbardziej hojnych i przyjaznych graczom gier w historii. To prawda!

Szybko do listopada firma wypuściła Lightning Blackjack, kolejny dodatek do swojej serii Lightning. Tak jak Błyskawica Ruletka, ta gra w blackjacka zachowuje podstawy klasycznego blackjacka, ale z dodatkowymi mnożnikami. Właściwie możesz pomnożyć wygrane od 2x do 25x.

Przeskakuję do 2022 roku, Evolution planuje wydać aż 88 gier, a niektóre już są na rynku. Na przykład Bac Bo, uproszczona wersja bakarata na żywo, jest już ulubieńcem fanów w najlepszych kasynach Evolution. Inne obejmują Narcos Czerwonego Tygrysa Meksyk oraz Rycerz NetEnt. Peek Baccarat jest również w przygotowaniu. Podsumowując, jest to rok na obóz w Evolution.

Dramatyczna ekspansja na inne rynki

Evolution zamyka rok 2021 z ponad 1000 stołów na żywo, co oznacza wzrost o ponad 300 w porównaniu z ubiegłym rokiem. Oczywiście ten niezwykły wzrost nie byłby możliwy, gdyby firma nie wchodziła na nowe rynki regulowane na całym świecie. 

Na przykład w Ameryce Północnej Evolution nadal się rozwija, wkraczając do stanów objętych regulacjami i rozszerzając swoją kolekcję studyjną. W 2022 roku firma planuje rozpocząć działalność w Connecticut. 

W ubiegłym roku Evolution wszedł na nowo regulowany rynek w Argentynie po zawarciu umowy z BetWarrior. Dzięki tej transakcji firma Evolution zaoferowała swoje portfolio gier w prowincji Buenos Aires. 

Rynek europejski, na którym dominuje Evolution, również ma się dobrze, z krajami takimi jak Holandia i Ukraina otwierają swoje nowo regulowane rynki. Rynek europejski charakteryzuje się jednak niższymi wskaźnikami wzrostu dzięki zmianom regulacyjnym we wszystkich dziedzinach.

Podsumowując, rok 2022 już dobrze się układa dla Evolution. Z dziesiątkami gier dla graczy, firma zdominuje kolejny rok. Aby uzyskać więcej informacji, aktualizacji i recenzji gier na temat Evolution Gaming, zachowaj je tutaj!

About the author
Katarzyna "Kasia" Nowak
Katarzyna "Kasia" Nowak
About

Kasia Nowak, pochodząca z historycznego Krakowa, jest ekspertem w dziedzinie lokalizacji kasyn online w Polsce. Dzięki połączeniu tradycyjnych wartości z nowoczesną wiedzą o grach, rewolucjonizuje polskie doświadczenia z kasyn online.

Send email
More posts by Katarzyna "Kasia" Nowak
undefined is not available in your country. Please try:

Aktualności

CogniPlay rozpoczyna nową erę loterii online i platform gier społecznościowych
2024-05-16

CogniPlay rozpoczyna nową erę loterii online i platform gier społecznościowych

Wiadomości