Wiadomości

October 25, 2022

Która gra jest lepsza do grania: Blackjack czy Spanish 21?

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher
LocaliserKatarzyna "Kasia" NowakLocaliser

Granie w grę w kasynie online, która daje graczom pewien poziom kontroli nad wynikiem, jest niewątpliwie kuszące. Doskonałym przykładem jest blackjack, w którym gracze mogą użyć optymalnej strategii, aby zmniejszyć przewagę kasyna do mniej niż 50%. 

Która gra jest lepsza do grania: Blackjack czy Spanish 21?

Ale Blackjack ma również swojego kuzyna, Hiszpana 21, który według niektórych graczy oferuje lepsze szanse. Czy to prawda? Po przeczytaniu tego postu powinieneś mieć jaśniejszy obraz porównania Blackjack vs Spanish 21 i wybrać grę, w którą wolisz grać.

Co to jest blackjack?

Zanim zanurkujesz głębiej, bardzo ważne jest założenie, że nie grałeś wcześniej w żadną z tych gier. To powiedziawszy, Blackjack to klasyczna gra karciana, która jest podstawą w najlepsze nowe kasyna online. Standardowy stół do blackjacka może pomieścić od dwóch do siedmiu graczy, którzy rywalizują z krupierem. 

Do zacznij grać w blackjacka, postaw zakład, a następnie krupier rozda ci dwie odkryte karty. Pamiętaj, że odkryte karty są widoczne tylko dla odbiorcy. Po otrzymaniu kart krupier otrzyma jedną odkrytą kartę i drugą zakrytą kartę lub całą kartę. Krupier nie dobiera drugiej karty w grach bez karty własnej, dopóki gracze nie skończą rozgrywać swoich rąk. 

Cel tej gry jest prosty; stwórz sumę ręki, która bije rękę krupiera, nie przekraczając 21. Gracze mogą wybrać kolejną kartę (hit), zakończyć rundę bez wzięcia karty (stand) lub podwoić swój zakład i otrzymać kolejną kartę (double down). Gracze mogą również podzielić rękę z kartami o tej samej wartości na dwie lub zrezygnować z zakładu i zakończyć grę. 

Co to jest hiszpański 21?

Wprowadzony w 1995 roku Spanish 21 to wariant blackjacka stworzony i będący własnością firmy Masque Publishing z Kolorado. Ta gra nazywa się „Ponton” lub hiszpański blackjack w Australii i Malezji. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej gry w blackjacka, krupier otrzymuje kartę w języku hiszpańskim 21. Ponadto krupier może stanąć przy 17 lub trafić przy 16, w zależności od strony kasyna online. 

W międzyczasie celem pozostaje pokonanie ręki krupiera bez przegrywania. Naturalny blackjack lub suma 21 z pierwszych dwóch kart zawsze wygrywa. Na tym podobieństwa się nie kończą. Hiszpański Blackjack pozwala na typowe ruchy w blackjacka, takie jak uderzanie, dzielenie, stanie i podwajanie. Widzisz, to nic zupełnie nie różni się od standardowej gry w blackjacka.

Porównanie blackjacka z hiszpańskim 21

Do tego momentu możliwe jest, że te dwie gry karciane są podobne pod wieloma względami. Co więc sprawia, że są tak różne, a jednocześnie tak podobne? Poniżej szczegółowe porównania:

Hiszpański 21 ma korzystne zasady

Doświadczeni gracze w blackjacka online wiedzą, że niektóre zasady mogą sprawić, że gra będzie korzystna do grania. Na przykład niektóre gry w blackjacka mogą mieć stoły z wypłatą 3:5 zamiast 6,5. Ponadto niektóre gry w blackjacka umożliwiają graczom ponowne dzielenie asów za każdym razem, gdy dostaną dwa asy. Nie potrzeba nauki o rakietach, aby wiedzieć, że ponowne dzielenie zmienia zasady gry. 

Hiszpański 21 zawiera szereg zasad, które gracze mogą wykorzystać, aby drastycznie zmniejszyć przewagę kasyna. Pamiętaj, że zasady te mogą się różnić w zależności od nowych witryn kasyn online. Więc nie obwiniaj kasyna, jeśli nie znajdziesz hiszpańskich 21 zasad, do których jesteś przyzwyczajony. Poniżej znajduje się kilka hiszpańskich zasad, które sprawiają, że gra jest doskonałym wyborem w porównaniu do Blackjacka:

Zasada nr 1: „Późna kapitulacja”

Wiele gier w blackjacka pozwala graczom poddać się i stracić 50% swojego zakładu. Liczą się jednak warunki poddania się. W języku hiszpańskim 21 gracze mogą poddać się w późnej fazie gry. Mówiąc prościej, gracze mogą zrezygnować z gry po tym, jak krupier zerknął, aby sprawdzić, czy mają blackjacka. Jest to korzystniejsze niż poddanie się wcześniej w rundzie, zanim krupier zdecyduje. 

Ale jest pewien haczyk w zasadzie „późnej kapitulacji”. Jeśli w ręce krupiera jest blackjack, gracze nie mogą się poddać, ponieważ automatycznie przegrywają grę. Według doświadczonych graczy w blackjacka, późne poddanie może obniżyć przewagę kasyna o 0,10%. Chociaż przewaga może wydawać się niewielka na papierze, może być tym, czego potrzebujesz, aby wygrać mecz. 

Zasada nr 2: Podwój w dół po podzieleniu

Doświadczeni gracze w blackjacka musieli spotkać się z zasadą DDAS (Double Down After Split). Dosłownie oznacza to, że gracze mogą podzielić parę asów na dwie ręce i podwoić się, aby uzyskać dodatkową kartę. W zamian gracz ma teraz dwie wyjątkowe okazje na trafienie w blackjacka i otrzymanie wypłaty 3:2. 

Podwojenie strat po podziale to niezbędny arsenał dla gracza w blackjacka ponieważ może zmniejszyć przewagę kasyna o ponad 0,13%. Jest to znacząca przewaga, szczególnie w grze, w której gracze stosują optymalną strategię, aby wyjść na zero. Pamiętaj, że możesz również rozdzielić pary takie jak 2s, 3s, 4s i 6s. 

Warto również zauważyć, że hiszpański 21 pozwala graczom na ponowne dzielenie asów. W tradycyjnych grach w blackjacka online gracze mogą dzielić tylko asy, ale nie mogą ponownie rozdzielić po otrzymaniu kolejnej karty asa. To spory plus ze strony gracza.

Zasada nr 3: Podwój na dowolnych kartach

Podwojenie stawki to jeden z powodów, dla których Blackjack oferuje jedną z najlepszych przewag kasyna w kasynie. Ale w typowym scenariuszu gracze podwajają się tylko na pierwszych dwóch kartach. Z drugiej strony, hiszpański 21 daje graczom przewagę podwajania po dowolnej liczbie kart. 

Oto przykład; Twoje dwie pierwsze karty to 5 i 2, co daje twardą sumę 7. Ponieważ nie jest to dobry scenariusz, dobierasz kolejną kartę, która wypada 5, co daje twardą sumę do 11. W języku hiszpańskim 21: może podwoić się, dokonując kolejnego zakładu równego początkowemu zakładowi. W ten sposób masz podwojoną kwotę w grze, a jednocześnie masz duże szanse na wygranie rozdania. 

Zasada nr 4: Dowolne 21 wygrywa w języku hiszpańskim 21

Gracze remisują lub pushują z krupierem w zwykłych grach w blackjacka, jeśli obie ręce mają w sumie 21 punktów. Ale w hiszpańskim 21 każdy gracz z łączną liczbą 21 wygrywa rundę automatycznie. I tak, tak jest w przypadku, gdy krupier ma 21, chyba że jest to naturalne. Mówiąc o naturalnych, gracz wygra rundę, jeśli obie ręce będą miały naturalną 21. 

Zasada nr 5: Wypłaty bonusowe

Wreszcie, hiszpański 21 ma wiele wypłat premii za różne sumy rozdań wynoszące 21. Takie wypłaty obejmują: 

  • 3:2 dla pięciokartowego układu 21.
  • 2:1 dla sześciokartowego układu 21.
  • 3:1 dla siedmiokartowego układu 21.
  • 3:2 dla rozdania 7-7-7 lub 8-7-6. Jeśli ręce są w tym samym kolorze, otrzymujesz wypłatę 2:1.

Hiszpańska talia 21 bez 10s

To kolejna ogromna różnica między blackjackiem online a hiszpańskim 21. W tradycyjnym blackjacku karty są rozdawane z 52-kartowej talii. Ale hiszpański 21 zmniejsza tę liczbę do 48 po usunięciu czterech dziesiątek z każdej z sześciu lub ośmiu talii kart.

Czy dobrze czy źle jest grać bez 10-punktowych kart? Nie potrzebujesz profesora matematyki, aby powiedzieć ci, że talia z 10-punktowymi kartami i asami może szybko doprowadzić do blackjacka. W każdej grze w blackjacka asy liczą się jako 1 lub 11, co czyni je najbardziej elastycznymi kartami w talii. Teraz, jeśli dostaniesz asa i 10-punktową kartę, to naturalne. 

Nie graj w hiszpańskie 21, jeśli Twoim celem jest wygranie naturalnej wygranej z wypłatą 3:2. Mniej 10 sekund na pokładzie automatycznie zmniejsza szanse trafienia w naturalny. Na szczęście nie jest to jedyne porównanie Blackjacka z hiszpańskim 21.

Porównanie krawędzi domu

Blackjack może pochwalić się jednym z najniższych krawędzie kasyna w dowolnym kasynie online. Powszechnie wiadomo, że gra ma matematyczną przewagę około 4,5%. Chociaż jest to zawyżone, gracze mogą obniżyć go do mniej niż 0,50% za pomocą optymalnej strategii. Tylko warianty pokera, takie jak Deuces Wild i Double Bonus, mogą poprawić tę przewagę kasyna. 

Co ciekawe, Spanish 21 oferuje nawet lepszą przewagę kasyna niż tradycyjne gry w blackjacka. Dzięki wszystkim opisanym powyżej zasadom przyjaznym graczom i dobrze opracowanej strategii gracze mogą zmniejszyć przewagę kasyna do około 0,40%. Oznacza to, że na każde postawione 100 $, maksymalna strata, jaką możesz stracić, to 40 centów, jeśli rozdanie wygra.

Ale trzymaj konie. Kasyno nadal ma przewagę, nawet jeśli wynosi 0,40%. Ta przewaga kasyna ostatecznie dogoni twoją grę po tysiącach zakładów. Ponadto prawdopodobnie będziesz grał przy stawce 5% lub 4%, dzięki błędnym kalkulacjom, których dokonasz na stole. Musisz więc być bystrym graczem, aby cieszyć się maksymalną stawką 0,40%. Wskazane jest również, aby grać agresywnie na początku gry i zakończyć grę, gdy jest jeszcze na prowadzeniu. 

Hiszpański 21 wskazówek i strategii

Ponieważ hiszpańskie 21 talii nie ma karty o wartości 10, nauczenie się, co robić w grze, ma kluczowe znaczenie. Tak więc, ta sekcja przeprowadzi Cię przez niektóre hiszpańskie strategie 21, aby zmniejszyć przewagę kasyna do mniej niż 0,40%.

Strategia nr 1: Użyj wykresu strategii

To podstawowa strategia blackjacka, jeśli chcesz przetrwać w grze hiszpańskiej 21. Liczba decyzji podejmowanych przez graczy w tej grze karcianej może być przytłaczająca, zwłaszcza jak na zieloną rękę. Jeszcze gorzej dla zwykłych graczy w blackjacka, ponieważ tradycyjny koszyk strategii niczego nie zmieni w hiszpańskim 21. 

Poniżej znajduje się kilka różnic w tabeli strategii między hiszpańskim 21 a blackjackiem:

  • Przykład 1: Jeśli odkryta karta krupiera to 5, a Ty masz 9, uderz po hiszpańsku 21 i podwój w blackjacku.
  • Przykład 2: Jeśli odkryta karta krupiera to 3, a ty masz dwie szóstki, trafij po hiszpańsku 21 i podziel w blackjacku.
  • Przykład 3: Jeśli odkryta karta krupiera to 7, a Ty masz miękkie 17, stań po hiszpańsku 21 i trafij w tradycyjnym blackjacku online. 
  • Przykład 4: Jeśli odkryta karta krupiera to 7, a ty masz 4 lub więcej, uderz po hiszpańsku 21 i podwoić w blackjacka.

Wiele możliwych sytuacji może wymagać różnych ruchów w tych dwóch grach. Znajdź więc odpowiedni wykres strategii hiszpańskiej 21, aby opanować scenariusze. Wystarczy wpisać w Google „Hiszpański wykres strategii 21”, a otrzymasz wiele opcji. 

Strategia nr 2: Naucz się grać w sumy twarde/miękkie

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej gry w blackjacka, nauka rozgrywania twardych i miękkich sum może przechylić szanse na twoją korzyść w hiszpańskim 21. Na przykład zawsze uderzaj, gdy masz miękką sumę 13 lub 14. Ponadto podwajaj stawkę z miękką sumą 15 do 18, a krupier ma 4, 5 lub 6. I na koniec, zawsze stój, jeśli masz miękkie 19 lub wyższe.

Jeśli chodzi o twarde sumy, podwoić twardą 9, jeśli krupier ma 6. Możesz również podwoić twardą 10 lub 11, jeśli krupier ma 2-7 lub 2-8. W międzyczasie uderz twardą 12 i pozostań przy twardej 13 aż do twardej 15. I poddaj się przeciwko asowi krupiera na twardej 16 i 17. Wszystkie te ruchy ponownie skierują Cię do tabeli strategii hiszpańskiej 21. 

Strategia nr 3: Wyszukaj grę z najlepszymi zasadami

Jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących hazardu online jest znalezienie najlepszych tytułów, niezależnie od tego, czy grasz w blackjacka, ruletkę, automaty do gier i inne gry. Chodzi o to, że kasyna i twórcy gier mogą mieć różne zasady w języku hiszpańskim 21. 

Najlepszą regułą hiszpańskiej 21 do rozważenia jest to, że krupier stoi na miękkiej 17. Jeśli tak, przewaga kasyna automatycznie zmniejszy się o 0,20%. Jeśli zasady gry zmuszają krupiera do trafienia na miękkiej 17, podwojenie nie powinno być nielegalne, aby zmniejszyć przewagę kasyna o 0,76%. 

Ostatnie słowa

Do tego momentu musiałeś już zdecydować się na grę między hiszpańskim 21 a blackjackiem online. Oczywiste jest, że Spanish 21 to najlepsza gra pod względem zasad przyjaznych graczom i przewagi kasyna. 

Jednak różnica 0,10% przewagi kasyna może nie zmusić niektórych graczy do zmiany stron. Dodatkowo talie nie posiadają żadnych kart o wartości 10, co zmniejsza szanse trafienia naturalnego. Ale żeby to zrekompensować, Hiszpańska 21 ma wypłaty premii dla różnych rozdań. Spróbuj!

Aktualności

Wizard Games wypuszcza nowy, upiorny tytuł Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games wypuszcza nowy, upiorny tytuł Treasures of the Count

Wiadomości